16:12 1398/08/19

 

به گزارش مفتاح وبه نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد اصفهان، نمایشگاه و فروشگاه دستاوردهای طرح‌های اشتغال و خودکفایی زنان سرپرست خانوار با حضور کریم زارع، قائم‌مقام کمیته امداد استان اصفهان، جعفر جعفر صالحی، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان و جمعی از فعالان عرصه خیر و احسان افتتاح شد.

زارع در آئین افتتاح این نمایشگاه در سخنانی با اشاره به برپایی این رویداد در دو سال پیاپی با همکاری اداره میراث فرهنگی و صنایع‌دستی استان، یادآور شد: هدف از این برنامه نمایش توانمندی و همچنین عرضه تولیدات زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان و تعامل با این سازمان برای معرفی و شناساندن توان مددجویان هنرمند اصفهانی است.

وی با اشاره به تعامل این نهاد با سازمان میراث فرهنگی برای آموزش مجریان طرح‌های اشتغال و افزایش کیفیت محصولات تولیدی آن‌ها، خاطرنشان ساخت: امیدواریم با ارتقای سطح کیفی محصولات تولیدی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت گام مؤثری در جهت تقویت بازاریابی، فروش و معیشت آن‌ها برداشته شود.

قائم‌مقام کمیته امداد استان اصفهان بابیان اینکه محور اصلی کار این نهاد توانمندسازی مددجویان است، گفت: همه ظرفیت‌هایی که به نحوی در این مسیر مفید باشند برای نیل به این هدف با همکاری سایر نهادها، سازمان‌ها و ادارات به کار گرفته می‌شود تا زمینه توانمندی و خروج از چرخه حمایت خانوارهای بیشتری فراهم شود.

جعفر صالحی نیز در سخنانی در حاشیه این مراسم با تاکید بر اینکه آثار عرضه‌شده با در نظر گرفتن جنبه‌های گوناگون، دارای کیفیت قابل قبولی هستند، تأکید کرد: با برگزاری دوره‌های به آموزی برای مددجویان و به‌ویژه ناظران فنی طرح‌های اشتغال می‌توان به افزایش بیشتر کیفیت کارهای ارائه‌شده کمک کرد.

وی بابیان اینکه در عرصه صنایع‌دستی بخشی از کارها جنبه تجاری و بخشی جنبه هنری دارند، خاطرنشان ساخت: با تعاملاتی که با کمیته امداد استان صورت گرفته آماده‌ایم با تأمین فضای آموزشی و معرفی مربیان و اساتید به روند کیفی سازی و افزایش ارزش هنری محصولات تولیدی مددجویان کمک کنیم.

جعفر صالحی با اشاره به اهمیت بازاریابی و فروش محصولات صنایع‌دستی، تأکید کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زمینه حضور این عزیزان در نمایشگاه‌های محلی، منطقه‌ای و ملی را فراهم می‌کند تا از این مسیر شرایط بهتری برای فروش آثار و تولیدات مددجویان کمیته امداد استان فراهم شود.

شایسته ذکر است این نمایشگاه از ۱۸ تا ۲۴ آبان ماه در محل گالری نقش خانه هنرهای سنتی واقع در میدان نقش جهان، جنب مسجد شیخ لطف الله برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند از ساعت ۱۰ تا ۱۷:۳۰ با بازدید و خرید از این نمایشگاه به روند توانمندی و استقلال مالی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان یاری رسانند.

 

مطالب پیشنهادی