9:18 1398/06/21

 

 

 

به گزارش مفتاح و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد اصفهان ، بهرام سوادکوهی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته استان اصفهان خدمات این نهاد برای اشتغال مددجویان را در سه عرصه آموزش، کاریابی و پرداخت وام اشتغال متمرکز دانست و گفت: در پنج ماهه نخست سال جاری ۱۴۲۷ مددجو و نیازمند در استان اصفهان با دریافت این خدمات صاحب شغل شدند.

 

وی بابیان اینکه پرداخت وام قرض‌الحسنه اشتغال در این مدت عمده‌ترین سهم در ایجاد اشتغال مددجویان را داشته است، گفت: بیش از ۲۷ میلیارد و ۲۷۷ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه بدین منظور توسط کمیته امداد در استان اصفهان پرداخت‌شده است که به ایجاد حداقل ۱۳۴۸ شغل برای نیازمندان و مددجویان دریافت‌کننده منجر شده است.

 

سوادکوهی افزود: این وام‌ها از محل منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها، صندوق توسعه ملی و همچنین صندوق امداد ولایت تأمین اعتبار شدند.

 

وی همچنین یادآور شد: در این مدت علاوه بر اشتغال ایجادشده از مسیر پرداخت وام، ۷۹ نفر نیز به‌واسطه فعالیت کاریابی کمیته امداد اصفهان صاحب شغل شدند.

 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان با مهم دانستن ایجاد بستر مناسب برای انتقال دانش فنی و مهارت‌های موردنیاز جامعه به مددجویان تحت حمایت این نهاد، گفت: با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای استان بیش از ۷۴۷ نفر از مددجویان و فرزندان آن‌ها از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در پنج ماهه ابتدایی سال جاری بهره‌مند شدند و مقدمات ورود پایدار آن‌ها به بازار کار فراهم شد.

 

سوادکوهی بابیان اینکه آمار اشتغال مددجویان بدون در نظر گرفتن شغل‌هایی است که به شکل غیرمستقیم ایجادشده است، گفت: هر کسب‌وکار و فعالیت تولیدی جدیدی که ایجاد می‌شود به‌طور مستقیم و غیرمستقیم برای تعداد افرادی بیش از مجری طرح شغل ایجاد می‌کند که در صورت در نظر گرفتن این تأثیرات، اشتغال ایجادشده توسط این نهاد در پنج ماهه اول امسال به‌مراتب بیش از این خواهد بود.

 

 

مطالب پیشنهادی