کد خبر : ۸۵۲۸۷ دسته : همدان , تاریخ انتشار : ۲۱:۱۱ - دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵
اندازه فونت نسخه چاپی
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری همدان اعلام کرد؛

اشتغالزایی با تصویب طرح غیرمشارکتی بسته‌بندی فرآورده‌های گوشتی

به گزارش مفتاح، “فریدون عربی” اظهار کرد: طرح غیرمشارکتی بسته‌بندی و فرآوری گوشت با 4 میلیارد تومان اعتبار برای 60 نفر اشتغالزایی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته 51 طرح در قالب طرح‌های مشارکتی روستائیان در راه‌اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستا به دبیرخانه رسید که از این تعداد 14 طرح مشارکتی و 9 طرح غیرمشارکتی بود.

وی با بیان اینکه طرح مشارکت مردم در راه‌اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستا با هدف ماندگاری روستائیان اجرا می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر طرح‌های رسیده به دبیرخانه در حال بررسی است چرا که 3 طرح مشارکتی دارای مشکلات جزئی هستند و تلاش می‌کنیم تاپایان اردیبهشت مشکلات آنها برطرف شود.

عربی با تاکید بر پیگیری طرح‌های سال گذشته، افزود: در سال 95، تلاش برای پیگیری و به سرانجام رساندن طرح‌های سال گذشته در اولویت برنامه‌ها قرار دارد چرا که شرایط دستورالعمل اجرای این طرح با تغییراتی مواجه بوده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری همدان با بیان اینکه در سال جدید هیچ طرحی به دفتر امور روستایی نرسیده است، یادآور شد: در صورتی‌که طرح‌های موجود به نتیجه برسد 27 میلیارد تومان تسهیلات در این راستا پرداخت می‌شود.

وی اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به روستائیان را امری مهم در استقبال آنان از این طرح‌ها دانست و گفت: به علت اینکه در سال‌های گذشته طرح‌های ناموفق در شهرستان‌ها اجرا شده بود مردم اعتمادی به این طرح‌ها ندارند برهمین اساس دهیاران، بخشداران و رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در خصوص مزایای این طرح‌ها کمک کنند که یکی از برنامه‌های مهم سال‌جاری در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهد بود.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =


صوت و فیلم

گزارش تصویری