کد خبر : ۳۱۵۶۷ دسته : اجتماعی , تاریخ انتشار : ۹:۴۹ - چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی

ارائه دستورالعمل اعزام زنان تنهای زیر 45 سال به عمره/اعزام محارم زنان خارج از اولویت

به گزارش مفتاح به نقل از مهر، ناصر خدرنژاد، در مورد اعزام زنان به عمره گفت: زنان تنهای زیر 45 سال حتما باید با محارم خود به عمره مفرده اعزام شوند و این موضوع از سوی مقامات عربستان اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه قانون ممنوعیت ورود زنان زیر 45 سال تنها به عربستان برای تمامی کشورهاست، گفت: در تلاش هستیم دستورالعملی برای اعزام این افراد به کاروان ها ابلاغ کنیم تا آنها بتوانند به عمره مفرده اعزام شوند.

خدرنژاد تاکید کرد: چنانچه محارم آنها فیش داشته باشند اما از اولویت اعزام برخوردار نباشند، سازمان حج و زیارت شرایط لازم را برای اعزام آنها فراهم خواهد کرد و این گونه زنان زیر 45 سال تنها می توانند به عمره بروند.

معاون سازمان حج و زیارت همچنین در مورد صدور ویزای کوتاه مدت برای اعزام به عمره مفرده در سال جاری، گفت: در دوره اول اعزام با رایزنی های انجام شده از سوی سازمان حج با مقامات عربستان این موضوع حل شده به طوری که مشکل نیروهای خدماتی برای ماندن در دوره اول برطرف شده است و برای دوره های بعد نیز در حال رایزنی با مسئولان حج این کشور هستیم که امیدواریم نتیجه دهد.

وی در خصوص اولویت های اعزام، گفت: از روز اول ثبت نام ها تا امروز 350 اولویت اول برای اعزام اعلام شده بود و از امروز هر 4 روز یک بار 50 اولویت جدید برای ثبت نام در کاروان ها اضافه می شود و در صورت ظرفیت خالی تا اولویت 600 نیز در این دوره اعزام خواهند شد.

به گفته خدرنژاد،  اعزام مرحله اول عمره از 13 آذر آغاز و تا 20 اسفند ادامه پیدا می کند و مرحله دوم ثبت نام ها نیز از اواسط اسفند ماه آغاز می شود.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + چهار =


صوت و فیلم

گزارش تصویری