کد خبر : ۸۳۱۰۵ دسته : تهران , تاریخ انتشار : ۲۱:۰۱ - دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴
اندازه فونت نسخه چاپی
هشدار دادستان تهران به شهروندان؛

اخلال‌گران نظم در شب چهارشنبه سوری توسط پلیس بازداشت می‌شوند

به گزارش مفتاح، جعفری دولت آبادی در گفتگویی درباره اقدامات دادستانی در خصوص حوادث آخر سال افزود: طبق روال همه سال‌های گذشته با پلیس هماهنگی بسیار خوبی شده است، امیدواریم خانواده‌ها واقعاً نظارت کنند تا شیرینی این ایام را با حوادث ناگوار تلخ نکنند.

وی گفت: هر ساله در پایان سال ما شاهد حوادث ناگواری هستیم، هفته پیش هم در اسلامشهر حادثه ناگواری رخ داد، از همه خانواده‌ها تقاضا دارم نظارت کنند و اجازه ندهند تفریحات نامناسب منجر به حادثه، صدمه و آسیب به اموال مردم و خودشان شود.

جعفری دولت آبادی افزود: پلیس همکاری خوبی بسیار خوبی کرده و کشفیات خوبی شده است ضمن اینکه فردا شب تا آخر وقت در تمام دادسراهای تهران کشیک برقرار است و پلیس نیز در سطح شهر حضور خوبی خواهد داشت.

وی ادامه داد: امیدواریم با اقدامات پلیس و دادستانی اتفاقی رخ ندهد و مطمئناً هر کسی فردا در سطح شهر اخلال نظم کند و حرکت غیر متعارف انجام دهد توسط پلیس دستگیر خواهد شد و دستگیری جوانان در اواخر سال برای خانواده‌ها زیبنده نیست و موجب تلخی خواهد شد.

دادستان تهران در ادامه به اقدامات دادسرا در سال 94 اشاره کرد و گفت: امسال روی سه مسئله مهم متمرکز شدیم یکی مسئله سرقت‌هاست که با پلیس همکاری خوبی شد و دستور دادیم همه محکومانی که در پرونده‌های سرقت محکوم شده بودند ، شناسایی و احکامشان اجرا شود.

وی افزود: همچنین درباره پرونده‌های اقتصادی کارهای بسیار سنگینی شد؛ پرونده بابک زنجانی به سرانجام رسید، پرونده مسائل ارزی برادران روز چنگ و پرونده بانک صادرات منتج به نتیجه می‌شود که در واقع امسال پرونده‌های بسیار بزرگ اقتصادی به نتیجه رسید.

جعفری دولت آبادی گفت: همچنین امسال دادسرای پولی و بانکی نیز افتتاح شد تا بتواند به مسائل پولی و ارزی به صورت تخصصی رسیدگی کند.

دادستان تهران افزود: موضوع دیگری که امسال روی آن تمرکز کردیم این بود که از دستگاه‌های اجرایی در انجام وظایف و تعهداتشان مطالبه بیشتری کردیم و در واقع جلسات متعددی با مسئولان اجرایی در حوزه جرائم و آسیب‌ها تشکیل دادیم که امیدواریم نتایج آن برای سال بعد بهتر پدیدار شود.

وی افزود : این سیاست که توأم با اقدامات پیشگیرانه بود ، باعث شد وضعیت ما نسبت به سال 93  بهبود یابد که امیدواریم این سیاست در سال 95 نیز با اولویت بیشتری اجرایی شود تا کاهش آسیب‌ها را شاهد باشیم تا در حوزه سرقت هم وارده ما کم شود.

دادستان تهران ادامه داد: همان‌طور که پلیس گزارش داده بود، امسال 12 درصد در حوزه اقتصادی و بانکی شامل تشدید نظارت‌ها و کاهش پرونده‌های وارده به دادسرا کاهش داشتیم.

جعفری دولت آبادی درباره اولویت برنامه های سال آینده نیز گفت: اولویت ما در سال جدید نیز ادامه تعامل و جلسه با دستگاه‌های اجرایی برای رفع آسیب‌ها و کاهش پرونده‌های وارده است ،همچنین رسیدگی به پرونده‌های مسن در دادسراست.

دادستان تهران ادامه داد: پرونده‌هایی وجود دارد که بیشتر از مدت معقول در دادسرا باقی مانده است امیدواریم در سال 95 این کار را بیشتر انجام دهیم در کنارش اطاله دادرسی که یک بیماری مزمن است بتواند کاهش یابد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + شش =


صوت و فیلم

گزارش تصویری