کد خبر : ۸۵۰۹۴ دسته : اصفهان , تاریخ انتشار : ۹:۳۰ - یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵
اندازه فونت نسخه چاپی
جهت استفاده از آب شرب؛

اجرای تصفیه‌خانه آب گلپایگان در دستور کار قرار گرفت

به گزارش مفتاح، به‌نقل از شرکت آب و فاضلاب شهری اصفهان، حمیدرضا تشیعی در بازدید از پروژه تصفیه‌خانه آب شهرستان گلپایگان اظهار داشت: پروژه تصفیه‌خانه گلپایگان در حال حاضر بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته به طوری‌که بخش اعظم قسمت مکانیکی و الکترونیکی آن انجام شده است.

وی افزود: با این حال، از آنجایی که این تصفیه خانه یکی از بزرگترین تصفیه‌خانه‌های استان اصفهان محسوب می‌شود، اجرای کیفی این پروژه از اهمیت به‌سزایی برخوردار است، این در حالی است که شهرستان گلپایگان از لحاظ کمی با مشکل تأمین آب مواجه نیست.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بیان کرد: اجرای تصفیه‌خانه آب گلپایگان از نظر برخورداری مردم از آب گوارا در دستور کار قرار گرفت هرچند که آب شرب این منطقه تا قبل از به بهره‌برداری رسیدن فاز یک تصفیه‌خانه گلپایگان هم از نظر بهداشتی و سلامت هیچ گونه مشکل نداشت. با این حال، پروژه فقط به لحاظ گوارایی و پایین‌تر شدن سختی آب اجرایی شد.

وی همچنین در بازدید از پروژه تصفیه خانه آب خوانسار از به بهره برداری رسیدن فاز اول این پروژه در آینده نزدیک خبر داد و گفت‌: با بهره‌برداری فاز نخست تصفیه خانه آب خوانسار مردم این شهرستان دیگر با مشکل کم‌آبی مواجه نیستند و آب شرب این منطقه به صورت پایدار تأمین می‌شود.

تشیعی افزود: اجرای پروژه‌های تصفیه‌خانه آب گلپایگان و خوانسار بدون پیگیری و همکاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان میسر نمی‌شد.

وی وضعیت ذخیره سد‌زاینده رود را بحرانی خواند و خاطرنشان کرد: درحال حاضر سد زاینده‌رود از نظر ذخیره آبی در وضعیت بحرانی قرار دارد و تنها 17 درصد ذخیره آبی دارد. بر این اساس توصیه می‌شود برای تأمین آب شرب مردم این استان مدیریت فشار شبکه توزیع، استفاده از منابع کیفی تمام بخش‌ها اعم از خصوصی و دولتی و بهره گیری از تمام ظرفیت های آبی شرکت آبفا استان اصفهان اعمال شود.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اضافه کرد: مهم‌تر از این موارد همراهی مردم در مصرف بهینه است تا مسئولان امر موفق در تأمین پایدار آب شرب در فصل گرم سال شوند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری