کد خبر : ۸۳۴۸۰ دسته : اقتصادی , تاریخ انتشار : ۱۳:۲۲ - چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴
اندازه فونت نسخه چاپی
حمید بعیدی نژاد خبر داد؛

اتصال چهار بانک جدید ایرانی به سوئیفت

به گزارش مفتاح، حمید بعیدی نژاد امروز چهارشنبه در کانال تلگرامی خود نوشت: با نهایی شدن روند ثبت و نصب نرم‌افزارهای لازم، موسسه پیام رسانی انتقالات بانکی و مالی ( سوئیفت) اعلام کرده است که چهار بانک جدید ایرانی به شبکه سوئیفت وصل شده و با دریافت کُدهای بانکی لازم، عملیات عادی پیام رسانی از طریق سوئیفت را انجام می‌دهند. 

وی بانک ملت- شعبه ایروان، بانک تجارت-شعبه دوشنبه،بانک ملی-شعبه باکو، و بانک ملی-شعبه عراق را چهار بانک جدیدی عنوان کرد که به سوئیفت متصل شده‌اند. 

عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای اضافه کرد: بدین ترتیب با پیوستن این چهار بانک ایرانی تاکنون 26 بانک ایرانی به سوئیفت وصل شده و از خدمات این موسسه پیام رسانی بانکی و مالی استفاده می‌کنند. 

بعیدی نژاد با بیان اینکه هفت بانک دیگر ایرانی نیز پیگیر پیوستن به سوئیفت می‌باشند، اظهار کرد: به غیر از چهار بانک جدید، بانک‌های اصلی ایرانی و شعبات آنها که در دوره تحریم‌های بانکی ارتباط آنها با سوئیفت قطع شده بود، پیش از این به سوئیفت وصل شده‌اند.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک ملت، بانک صنعت و معدن،بانک تجارت،بانک توسعه صادرات ایران، بانک ملی ایران، پست بانک ایران، بانک رفاه کارگران، بانک سپه، بانک سینا، بانک توسعه و تعاون،بانک تجارت شعبه پاریس، بانک اروپا-ایران، آلمان، بانک ملی ایران، فرانسه، بانک ملی پی ال سی، انگلستان،بانک ملی پی ال سی شعبه هنگ کنگ و بانک سپه شعبه فرانکفورت از دیگر از بانک‌هایی عنوان کرد که به این شبکه متصل شده‌اند.

به گفته بعیدی نژاد پنج بانک دیگر ایرانی نیز که بانک‌های غیر تحریمی بوده‌اند کماکان به سوئیفت وصل هستند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + چهارده =


صوت و فیلم

گزارش تصویری