به گزارش مفتاح به نقل از ایلنا، مصطفی محبی در حاشیه سی و دومین جشن گلریزان ستاد دیه در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت تکمیل اردوگاه فشافویه اظهار کرد: با توجه به مبالغی که برای هر سال در نظر گرفته می‌شود، یک مقدار از کارها را پیش می‌بریم. تکمیل کامل اردوگاه فشافویه، هزینه هنگفتی نیاز دارد.

 

وی ادامه داد: در سال‌ اخیر، بحث تصفیه آب اردوگاه فشافویه و فاصلاب آن را راه‌اندازی و تکمیل کردیم. با توجه به بالا بودن سختی آب در آن منطقه، طبیعتاً تاسیسات زود از بین می‌‌رود و سعی می‌کنیم از محل‌ بودجه‌های اختصاص یافته، این گونه مشکلات را برطرف کنیم.

 

مدیر کل زندان‌های استان تهران با اشاره به تفاهم‌نامه سازمان زندان‌ها و ستادمبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال با تفاهم‌نامه‌ای که نوشتیم، می‌توانیم پنج هزار معتاد متجاهر در اردوگاه فشافویه نگهداری کنیم و از صرف همین هزینه‌ها نیز توانستیم علاوه بر نگهداری مددجویان ماده ۴۲، به ترک اعتیاد و بهبود معتادان متجاهر نیز کمک کنیم.

 

محبی درباره تکمیل زندان تهران بزرگ نیز گفت: زندان تهران بزرگ را نیز از محل بودجه‌هایی که از ناحیه سازمان زندان‌ها اختصاص می‌یابد به تدریج تکمیل می‌کنیم. در حال حاضر یکی از واحدهای زندان تهران بزرگ در حال تکمیل و راه‌اندازی است و در صورت تامین نیروی انسانی، دو هزار نفر به ظرفیت این زندان اضافه و در نگهداری مددجویان یک مقدار دست‌مان باز می‌شود.

 

وی با بیان اینکه با عفو مقام معظم رهبری به مناسبت چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی، حدود ۸ هزار زندانی در استان تهران آزاد شدند گفت: این عفو خیلی کمک بزرگی بود و بار سنگینی از روی دوش ما برداشته شد و امیدوارم با همکاری قضات و دستگاه قضایی جلوی ورودی‌ها گرفته شود.

 

محبی درباره وضعیت کف‌خواب بودن زندانیان نیز گفت: اگر واحد جدید زندان تهران بزرگ به بهره‌برداری برسد، خیلی از این مشکلات رفع می‌شود.

 

مدیرکل زندان‌های استان تهران درباره طرح انتقال زنان از زندان شهرری به اوین نیز گفت: زندان زنان ما الان شهرری است و مددجویان زن در آنجا نگهداری می‌شوند.

 

وی در پاسخ به سئوال دیگری درباره گلایه نمایندگان مجلس مبنی بر بی‌پاسخ ماندن درخواست بازدید از زندان زنان شهرری و همچنین صحت و سقم اتفاقاتی که اواخر سال گذشته برخی افراد در فضای مجازی مدعی وقوع آن شدند، اظهار کرد: با اداره کل زندان‌های تهران نامه‌نگاری نشده و طبیعتاً با سازمان زندان‌ها نامه‌نگاری کردند و هر وقت سازمان زندان‌ها صلاح بداند در خدمت نمایندگان هستیم. ضمن اینکه هیچ اتفاق خاصی در زندان زنان رخ نداده است.

 

محبی در پاسخ به سئوال دیگری درباره کاهش سهمیه غذا و بهداشت زندانیان با توجه به گرانی‌های اخیر، تصریح کرد: دولت در این رابطه یک بودجه متمم داده است و خوشبختانه مشکلی ایجاد نشده است.

 

مدیرکل زندان‌های استان همچنین در خصوص انتقال اوین گفت: این مسائل در سطح کلان سازمان زندان‌ها و قوه‌قضائیه است اما در حال حاضر نیز هیچ صحبتی در این ارتباط وجود ندارد.

مطالب پیشنهادی